Garść informacji przedmemoriałowych

To już pojutrze. Memoriał Domana stanie się faktem. Przypominam: start o godzinie 13:00 z Mrowiska w Gliwicach. Dochodzę mnie słuchy, że chętnych jest więcej niż nazwisk w tej chwili na liście startowej. Zgłoszenia będa możliwe jeszcze w dniu zawodów (wpisowe 50 zł), ale osoby chętne do startu proszę o przybycie do biura rajdu otworzymy w samo południe. Poniżej kilka inforamcji dotyczących przebiegu zawodów.

 

Wciąż zachęcam do wpisania się na listę startową. Można tego dokonać klikając TUTAJ, wybrać odpowiednie wydarzenie, a potem już z górki.

 

Projektant trasy Igor Błachut zakłada, że po optymalnych wariantach trasa będzie mierzyć ok. 15 km (słownie: około piętnastu kilometrów). Zespoły planujące się ścigać (w sensie przebiec całą trasę) mają zatem szansę zrobić całość. Niewykluczone, że ozostałe ekipy, bardziej rekreacyjne, będą musiał planować trasę i ją skracać. Zespoły, które zaliczą mniejszą liczbę punktów kontrolnych będą sklasyfikowane za tymi, które zlokalizują i podbiją ich więcej. Wygra ten zespół, który upora się z całą trasą w najlepszym czasie. Limit czasu to trzy godziny, zatem godzina 16:00. To istotna informacja. Zachód słońca w sobotę wyliczony jest na godzinę 15:50 (według prognozy pogoda nie będzie zła - a oczywisty fakt, że za złą pogodę winić się powinno niewłaściwy ubiór). A to oznacza zapadające nieuchronnie ciemności, które mogą utrudnić nawigację w przypadku braku światła. Niby będziemy się ścigać po mieście, ale jednak... zalecam zatem zabranie ze sobą latarki. Tip rajdowo-orientacyjny, najlepiej sprawdzają się czołówki, ale każdy inny rodzaj (np. telefon), na pewno da radę. Drugim przedmiotem, w który warto się wyposażyć i zabrać go na trasę jest coś do pisania (ołówek, długopis).