Memoriał Domana 2018

Nieistotne czy znaliście Dominika Niśkiewicza, czy nie. Podejrzewam, że nawet jeśli nie poznaliście Go osobiście, mogliście zetknąć się z Nim w najróżniejszych opowieściach nawet nie wiedząc, że mowa własnie o Domanie. Długo by opowiadać, choć na pewno warto by kiedyś spisać Jego przygody. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Domana nie ma już z nami. Zmarł 14 lutego 2014 roku (wspomnienie). Jego przyjaciele postanowili rok w rok spotykać się pod pretekstem wspominków, aby pamięć o Dominiku żyła. Ten wpis proszę potraktować jako zaproszenie na V Memoriał Dominika "Domana" Niśkiewicza. Odbędzie się 24 listopada 2018 r. Start o godz. 13:00.

Pierwszy z Memoriałów odbył się w Wilkasach jeszcze w 2014 roku, rok później spotkaliśmy się w Rybniku. Pierwsze dwie edycje upłynęły pod znakiem żeglarstwa. Na Zalewem Rybnickim rozegrany został także turniej siatkówki plażowej. Potem ścigaliśmy się na nartach, a rok temu znów na żaglach. Tym razem będziemy w Gliwicach - mieście rodzinnym Dominika. Chciałbym zaproponować Wam zabawę na wzór Rajdu Miejskiego Gliwice, który od bodaj dziesięciu lat współorganizuję (w ramach Teamu 360 Stopni). Sprawdzona formuła, w której frajdę mogą mieć zarówno osoby chcące się pościgać, jak i te, dla których tempo przemieszczania nie stanowi celu samego w sobie. Będzie to zabawa z mapą, na orientację. W uproszczeniu po starcie rozbiegniecie się (albo rozejdziecie) po mieście w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Będą one zaznaczone na mapach. Wygra ten zespół (z założenia dwuosobowy, możliwe większe składy o ile będą w nich dzieci), który wróci na metę z największą liczbą potwierdzonych punktów kontrolnych. W przypadki remisu decydować będzie czas dotarcia do mety. Limit trasy to trzy godziny, ale zakładam że najszybsi uporają się z nią mniej więcej w godzinę. Nie wykluczam, że na niektórych punktach kontrolnych czekać na Was będą zadania specjalne. Jakie? To niespodzianka. Jak się zapisać? Proste. Wystarczy zerknąć w lewo, tam w pasku menu znajdziecie stosowną zakładkę z zapisami a nawet z poradnikiem jak to zrobić. Do dzieła!

Baza zawodów zlokalizowana zostanie w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" przy ul. Pszczyńskiej 85.

Wpisowe do zawodów w wysokości 50 zł za zespół z przeznaczeniem na cele organizacyjne. Nadwyżka zostanie zaniwestowana w produkty spożywcze. Może w gronie zainteresowanych znajdzie się ktoś utalentowany kulinarnie, cukierniczo i będzie miał nadwyżki wolnego czasu, zachęcam do podzielenia się swoimi wypiekami na przykład. Jeśli ktoś pragnie wesprzeć zawody materialnie (nagrody, dyplomy itd.)... namiary podałem poniżej.

Jeśli w z lewej strony obrazka w menu nie ma jeszcze regulaminu, to znaczy, że powinieneś wrócić na stronę lada godzina.

Dla fejsbukowiczów, w grupie Team 360 Stopni utworzyłem wydarzenie V Memoriał Domana

Pozdrawiam i zapraszam
Dariusz Urbanowicz

Zapytania proszę kierować pod adresem durbanowicz@team360.pl albo telefonicznie +48 696 878 777.